A CNN értesülése szerint a hadihajóról indított Tomahawkok a Nemzeti Televízió épületét, egy fontos átjátszót, valamint az irki főváros műhold-összeköttetését szolgáló létesítményeket semmisített meg. A robbanás helyi idő szerint 4 óra 55-kor volt hallható, utána füst szállt fel a televízió épülete és a Tájékoztatási minisztérium környékéről.
Az állami média Szaddam Huszein elnök egyik eszköze a katonai közlemények továbbítására, így katonai szakértők azon csodálkoznak, hogy miért csak most mértek csapást a TV-re.
