BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerikai Tomahawk kapcsolta ki az iraki tévét

Szerda hajnalban amerikai Tomahawk rakéta némította el az iraki állami TV-t - közölte az Egyesült Államok Központi Parancsnoksága.

2003. március 26. szerda, 08:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A CNN értesülése szerint a hadihajóról indított Tomahawkok a Nemzeti Televízió épületét, egy fontos átjátszót, valamint az irki főváros műhold-összeköttetését szolgáló létesítményeket semmisített meg. A robbanás helyi idő szerint 4 óra 55-kor volt hallható, utána füst szállt fel a televízió épülete és a Tájékoztatási minisztérium környékéről.
Az állami média Szaddam Huszein elnök egyik eszköze a katonai közlemények továbbítására, így katonai szakértők azon csodálkoznak, hogy miért csak most mértek csapást a TV-re.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet