BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Letartóztatták Berezovszkijt

2003. március 25. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az orosz kormány kérésére a londoni rendőrség letartóztatta Borisz Berezovszkijt. Az egyik legbefolyásosabb orosz milliárdos egykor Borisz Jelcin legbelső köréhez tartozott, de Putyin elnök hatalomra kerülése után a korrupcióellenes hadjárat egyik célpontja lett. Berezovszkij 2000 végén távozott Oroszországból, ahol már több eljárás is folyt ellene. A csalással vádolt milliárdost még hétfőn vették őrizetbe, Julij Dubovval, a LogoVaz autóipari vállalat egykori helyettes vezetőjével együtt
de tegnap már mindkét üzletember szabadlábon várta az április 2-án kezdődő kiadatási eljárást, miután letették az óvadékot.
A kiadatási kérelem szerint Berezovszkij a kilencvenes évek közepén, a LogoVaz igazgatójaként 60 milliárd rubellel (2 milliárd dollár) rövidítette meg a szamarai régió kormányzatát, 1994. január elseje és 1995. december vége között 13 millió dollár értékben tulajdonított el autókat, amiket aztán elosztogatott. A LogoVaz eredetileg a Ladákat gyártó AvtoVaz hivatalos forgalmazója volt, majd Berezovszkij befektetéseit kezelte holdingcégként. Berezovszkij, aki jelenleg is számos érdekeltséggel rendelkezik az orosz autó- és olajiparban, valamint a médiában, cáfolta a vádakat. Szerinte ezek politikai indíttatásúak, mert bírálta Putyint. Nemrégen Berezovszkij még úgy nyilatkozott, hogy decemberben szívesen indulna az oroszországi általános választásokon, most azonban közölte: mégsem térne vissza Moszkvába, mivel attól tart, hogy törvénytelenül bebörtönöznék, és félti testi épségét.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet