BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Háromezer fős veszteség várható Bagdadban?

Az irakellenes koalíció egységei háromezres veszteséget szenvedhetnek el a bagdadi csatában - véli egy magasrangú tábornok, aki részt vett 1991-ben a Sivatagi Vihar hadműveletben. Washington ugyanis alábecsülte a végrehajtáshoz szükséges katonák számát.

2003. március 25. kedd, 09:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Barry McCaffrey, az amerikai hadsereg nyugalmazott tábornoka, aki tizenkét évvel ezelőtt a 12. gyalagos divízió parancsnoka volt, a BBC műsorában elmondta: az amerikaiak által vezetett egységek nagyon kockázatos két- vagy háromnapos csata előtt állnak, amíg eljutnak Bagdadig - írja az mno.hu.

Muszáj elfoglalni Bagdadot. Ha az irakiak valóban harcolnak, akkor az akció veszélyes feladat lesz. Legalább háromezer áldozattal számolhatunk - véli ki McCaffrey.

Az amerikai egységek nem egészen egy hét alatt több mint 300 kilométert tettek meg iraki területekre benyolmulva, amely túl messze van az alapegységeiktől. Még soha nem intéztek támadást ilyen szerény egységekkel ilyen távolságban kiindulópontjaiktól - adja hírül a TASR szlovák hírügynökség.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet