BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félezer iraki áldozat a harctéren

Az amerikai fegyveres erők páncélosai és gépesített alakulatai az ország déli részén történő előrenyomulásuk közben az utóbbi két napban mintegy 500 irakit öltek meg -írta az MTI az Associated Press hírügynökségre hivatkozva.

2003. március 25. kedd, 16:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kenneth Preston törzsőrmester, a 3. amerikai gyalogoshadosztály 5. hadtestének tiszthelyettese elmondta, hogy az amerikai erők sok iraki harckocsiba, légelhárító nehézfegyverbe és a reguláris iraki hadsereg több ezer kézifegyverrel felszerelkezett katonájába ütköztek Nedzsef város környékén.

"Első látásra ijesztőek lehettek, de nem túlságosan céltudatosak. Szerintem sokuk inkább haza szeretett volna menni, nagyon alacsony volt a harci szellemük" - tette hozzá a tiszthelyettes. Az amerikai katonák megállítják az iraki civil gépkocsikat. Futólag átvizsgálva őket látták, hogy nagyon sok meghalt iraki katona holttestét a családtagok hazaviszik, hogy eltemessék.

Az amerikai hadosztály Bagdad felé tart.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet