Az ausztrál hadsereg kétezer fős kontingenst küldött Irakba, ebből 150-en a különleges erők (SAS) tagjai. A kis létszámú csoportokban dolgozó, rendkívül mozgékony kommandós csapatoknak az a feladata, hogy felkutassák és megsemmisítsék az ellenséges bázisokat, célpontokat azonosítsanak a légicsapásokat végző szövetséges repülők számára, illetve információkat gyűjtsenek az iraki csapatok mozgásáról és terveiről - írja az rtlklub.hu.
