BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A törökök egyelőre nem hatolnak be Irakba

A török csapatok egyelőre nem mennek Észak-Irakba, hogy ne fokozzák a feszültséget a térséget ellenőrző kurd frakciókkal és ne keresztezzék az Egyesült Államok katonai terveit - adta hírül a Magyar Televízió alapján az mno.hu.

2003. március 25. kedd, 12:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Török lapok jelentése szerint Hilmi Özkök tábornok, vezérkari főnök kijelentette, hogy csapataik a közeljövőben nem mennek be észak-iraki területre.

A Sabah című lap úgy tudja, hogy a hadsereg figyelemmel kíséri a fejleményeket, s ha a biztonságot veszélyeztetve látja, nem habozik majd közbelépni.

Az Aksam című napilap szerint a török tábornokok úgy vélik, hogy egy észak-iraki katonai behatolást az amerikaiak és az Irak-ellenes koalíció más erői hadüzenetként értelmeznének.

A Hürriyet szerint a török csapatok egyelőre nem erősítik tovább 1997 óta fenntartott észak-iraki jelenlétüket.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet