Török lapok jelentése szerint Hilmi Özkök tábornok, vezérkari főnök kijelentette, hogy csapataik a közeljövőben nem mennek be észak-iraki területre.
A Sabah című lap úgy tudja, hogy a hadsereg figyelemmel kíséri a fejleményeket, s ha a biztonságot veszélyeztetve látja, nem habozik majd közbelépni.
Az Aksam című napilap szerint a török tábornokok úgy vélik, hogy egy észak-iraki katonai behatolást az amerikaiak és az Irak-ellenes koalíció más erői hadüzenetként értelmeznének.
A Hürriyet szerint a török csapatok egyelőre nem erősítik tovább 1997 óta fenntartott észak-iraki jelenlétüket.
