BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Részvényeseitől szeretne pénzt a France Télécom

Az Európa legeladósodottabb távközlési vállalatának számító France Télécom 15 milliárd euró értékben adja el papírjait jelenlegi részvényeseinek, a tranzakció célja az adósság enyhítése.

2003. március 24. hétfő, 11:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az üzletben részt vevő francia kormány és a magánrészvényesek a pénteki 20,2 eurós részvényenkénti záróár helyett 14,5 euróért juthatnak hozzá a papírokhoz. Az ügylettel a cég vezetése szerint 2005-ig 68 milliárd euróról 40-re lehet csökkenteni az adósságállományt. A papír 4,5 százalékkal esett ma délelőtt.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet