BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Először támadott a Predator

Szombaton bevetette az amerikai hadvezetés az eddig talonban tartott MQ-1 Predator robotpilóta által irányított harci gépét – jelentette be egy magas rangú koalíciós tiszt.

2003. március 24. hétfő, 09:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Predatorok korábban fontos szerepet játszottak az al-Kaida tagok afganisztáni és jemeni üldözésében. A Hellfire II rakétákkal felszerelt robotgépet Dél-Irakban vetették be a légelhárító lövegek felderítésére és megsemmisítésére. A darabonként 3,2 millió dollárba kerülő gépet a háború előtt a repülés-tilalmi övezetben használták járőrözési feladatokra.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet