A Predatorok korábban fontos szerepet játszottak az al-Kaida tagok afganisztáni és jemeni üldözésében. A Hellfire II rakétákkal felszerelt robotgépet Dél-Irakban vetették be a légelhárító lövegek felderítésére és megsemmisítésére. A darabonként 3,2 millió dollárba kerülő gépet a háború előtt a repülés-tilalmi övezetben használták járőrözési feladatokra.
