BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Irak: ellentámadás Umm-Kaszrban

Az iraki erők ellentámadást indítottak vasárnap Umm-Kaszrban a kikötővárosba behatolt szövetséges egységek ellen. A szövetségesek eközben 100 kilométerre megközelítették az iraki fővárost, bár a Bagdadtól 160 kilométerről lévő Nadzsafnál is ellentámadás nehezítette az előrejutásukat - írta az Origo a BBC-re hivatkozva.

2003. március 23. vasárnap, 15:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Miközben a szövetségesek már szombaton azt jelentették, hogy sikerült ellenőrzésük alá vonni Umm Kaszr kikötővárost, vasárnap az iraki elitalakulat ellentámadást indított a kikötővárosban. A szövetségesek légi támadásokkal próbálják felszámolni az ellenállást.

A stratégiai fontosságú város - Umm-Kaszr Irak egyetlen kijárata a Perzsa-öbölbe - lakónegyedei nem kerültek az amerikaiak kezére, a szövetséges erők egyelőre csak kizárólag magát a kikötőt ellenőrzik - jelentette a katari székhelyű al-Dzsazíra arab hírtelevízió. Az irakiak éjszaka és hajnalban még az amerikaiak ellenőrizte kikötőt is erős tűz alá vették.

Az iraki hírközlési miniszter sajtótájékoztatóján rengeteg civil áldozatról számolt be az Umm-Kaszr-i harcok kapcsán. Az iraki vezető a Fehér Házat említve azt mondta, hogy inkább "Fekete Háznak" nevezi az amerikai vezetést, mely parancsot ad civilek és gyerekek meggyilkolására. A veszteségeikről szólva 70-80 halottról és körülbelül 400 sérültet említett. Az iraki miniszter közölte: kitartóan harcolnak a megszállók ellen, és úgy gondolja, hogy újra és újra megismétlődik majd, ami vasárnap történt, hogy egy amerikai katona a sajátjai ellen támadt.

Vasárnap délutánra az amerikai-brit egységek 100 kilométerre megközelítették az iraki fővárost. A szövetségesek korábban a Bagdadtól 160 kilométerről lévő Nadzsafnál is ellenállásba ütköztek, akárcsak korábban Nasziríjánál.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet