BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarország nemet mondott az amerikai kérésre

Magyarország nem lát okot arra, hogy eleget tegyen az Egyesült Államok kormánya kérésének, és kiutasítsa az iraki diplomatákat az országból - jelentette az MTI Kovács László külügyminisztert idézve.

2003. március 22. szombat, 14:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ezt megelőzően több európai állam - köztük Hollandia, Franciaország és Lengyelország - is az amerikai kérés elutasításáról döntött.

A magyar külügyminiszter szerint ha a kormány kiutasítaná a diplomatákat, akkor megszűnne a diplomáciai kapcsolat Irakkal. Kovács László kiemelte: Magyarországnak érdeke, hogy egy tömegpusztító fegyverek nélküli új iraki vezetéssel, amely elindul a demokrácia és a gazdasági fejlődés útján, szoros kapcsolatot alakítson ki a jövőben.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet