A békésen induló csendes demonstrációt többen kormányellenes jelszavakat skandálva zavarták meg, s a rendezvényt biztosító rendőröknek több embert is figyelmeztetniük kellett arra, hogy ha újra megzavarják a demonstrációt, akkor rendzavarás miatt kell intézkedniük. Erre több hangos szóváltás ellenére sem került sor.
A felszólalók értetlenségüknek adtak hangot azzal kapcsolatban, hogyan engedélyezhette a kormány az Irak ellen zajló műveletekhez a légtérhasználatot, mikor a felmérések szerint Magyarország 92 százaléka békepárti.
A Parlament előtt este nyolckor a Békelánc rendezésében gyújtanak fáklyákat és mécseseket.
