A londoni rádió szombat délutáni híre szerint immár Bászrában vannak a szövetséges erők; a stratégiai fontosságú dél-iraki városban több száz iraki katona adta meg magát. A BBC szerint az irakiak harc nélkül adták fel Bászrát.
Az amerikai csapatok ezt megelőzően bevették a stratégiai helyen, Bagdadtól 375 kilométerre délre fekvő Násziriját is - jelentette Washington Post, amelynek értesülését a katari amerikai parancsnok is megerősítette.
