BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bászra és Nászirija elesett

Az irakiak harc nélkül feladták Bászra városát, korábban pedig amerikai csapatok bevették Násziriját is - írja az Index a BBC, illetve a Washington Post értesülését idézve.

2003. március 22. szombat, 14:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A londoni rádió szombat délutáni híre szerint immár Bászrában vannak a szövetséges erők; a stratégiai fontosságú dél-iraki városban több száz iraki katona adta meg magát. A BBC szerint az irakiak harc nélkül adták fel Bászrát.
Az amerikai csapatok ezt megelőzően bevették a stratégiai helyen, Bagdadtól 375 kilométerre délre fekvő Násziriját is - jelentette Washington Post, amelynek értesülését a katari amerikai parancsnok is megerősítette.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet