BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milliárdos ügylet a távközlési piacon

Az olasz ENEL közüzemi csoport 1,33 milliárd euró készpénzért megveszi a France Telecom 26,6 százalékos részesedését a Wind távközlési társaságban.

2003. március 21. péntek, 09:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az olasz állami többségi tulajdonban levő ENEL ezzel 100 százalékban ellenőrzése alá vonja a veszteséges Windet, amely az olaszországi vezetékes telefonpiac 25 százalékát, a mobil 16 százalékát mondhatja magáénak. Az adósságai lefaragásán dolgozó francia állami távközlési cég a vártnál valamivel kevesebbet kapott Wind-részesedéséért, amelyet 1,6 milliárd eurós könyv szerinti értéken tartott nyilván.
A Wind nettó vesztesége tavaly 900 millió euró volt, EBITDA szerinti nyeresége azonban 614 millió euróra nőtt az egy évvel korábbi 18 millióról.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet