BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megindultak a B-52-esek

Péntek délelőtt elindultak első iraki bevetésükre a nagy-britanniai Fairford légitámaszpontra februárban áttelepített amerikai B-52-es hadászati bombázók - jelentette az mti.hu.

2003. március 21. péntek, 11:49

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A brit királyi légierő támaszpontjára összesen 14 B-52-es érkezett a múlt hónapban. A gépeket már az előző napokban feltöltötték hadianyaggal. A bombázóknak 5-6 órába telik, mire Irak fölé érnek.
A BBC beszámolója szerint Törökország elhalasztotta légtere megnyitását az USA gépei számára, mivel nincs egyetértés abban, milyen katonai szerepet játszhat Irakban. Az USA nem akarja, hogy török csapatok jelenjenek meg Irakban, attól tartva, hogy összecsapnak az ott élő kurdokkal. Törökország viszont arra hivatkozva akar csapatokat küldeni a kurd ellenőrzés alatt álló Észak-Irakba, hogy így tudja megakadályozni a menekülthullámot, illetve az önálló kurd állam megalakítását.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet