A brit királyi légierő támaszpontjára összesen 14 B-52-es érkezett a múlt hónapban. A gépeket már az előző napokban feltöltötték hadianyaggal. A bombázóknak 5-6 órába telik, mire Irak fölé érnek.
A BBC beszámolója szerint Törökország elhalasztotta légtere megnyitását az USA gépei számára, mivel nincs egyetértés abban, milyen katonai szerepet játszhat Irakban. Az USA nem akarja, hogy török csapatok jelenjenek meg Irakban, attól tartva, hogy összecsapnak az ott élő kurdokkal. Törökország viszont arra hivatkozva akar csapatokat küldeni a kurd ellenőrzés alatt álló Észak-Irakba, hogy így tudja megakadályozni a menekülthullámot, illetve az önálló kurd állam megalakítását.
