Ugyanakkor ma hajnalban az Irak elleni koalíció elszenvedte első emberveszteségét: lezuhant az amerikai haditengerészet egyik CH-46-os helikoptere Kuvaitban, s a fedélzetén lévő 12 brit és 4 amerikai katona életét vesztette. A katasztrófa okát egyelőre nem tudni, de a források műszaki hibáról beszélnek.
Rumsfeld közölte azt is, hogy az irakiak több olajkutat felgyújtottak, a CNN legfrissebb híre szerint már 15 olajkút ég.
Az al-Dzsazíra arab hírtelevízió helyszíni tudósítója hajnalban robbanások dörejét hallotta Moszul elővárosaiból. Az észak-iraki város ellen csütörtök reggel már végrehajtottak egy légi támadást. Moszul térségétől északra már a kurdok ellenőrizte területek vannak.
A Reuters brit hírügynökség Észak-Kuvaitban tartózkodó tudósítója egy megfigyelőállásból jelentette, hogy erős robbanások hallatszottak és az eget megvilágító tűzgömbök látszottak péntek hajnalban Bászra irányából, amerikai bombázógépek repülésére utaló zajok közepette . A robbanások fényereje nagyobbnak tűnt a csütörtök reggeli tüzérségi zárótűzénél.
Izraeli beszámolók szerint amerikai katonák Nyugat-Irakban is folytatnak hadműveleteket, megakadályozandó az iraki Scud-rakéták kilövését Izraelre.
Szaddám Huszein valószínűleg abban a bagdadi épületben tartózkodott, amelyet csütörtökön légi támadás ért. Értesülések szerint az egyik fia, de lehet, hogy mind a kettő is vele volt - jelentette egy magas rangú kormányzati illetékesre hivatkozva a The Washington Post internetes oldala.
Az elemzők nem biztosak abban, hogy Szaddám Huszein életét vesztette vagy megsebesült volna a támadásban, esetleg még korábban az amerikai ultimátum lejárta előtt elmenekült. Az AP-nek nyilatkozó titkosszolgálati források szerint a hírszerzés nem rendelkezik pontos információkkal Huszeinről.
