BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Háborúellenes tüntetések Bécsben és Moszkvában

Az első amerikai csapás megindítása óta a háború befejezését követelő tüntetések kezdődtek az osztrák és az orosz fővárosban - jelentette az MTI.

2003. március 20. csütörtök, 13:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bécs belvárosában több baloldali szervezet felhívására diákok gyülekeztek, s az amerikai nagykövetség elé szándékoznak vonulni. A demostrációt támogató szervezetek egyben iskolai sztrájkokra hívtak fel, s felszólították az osztrák szakszervezeteket, a nap folyamán munkabeszüntetések szervezésével adjanak lehetőséget a lakosság számára, hogy az kifejezhesse tiltakozását.

Moszkvában mintegy kétszáz fő kezdett tüntetést az iraki háború ellen csütörtökön az Egyesült Államok moszkvai nagykövetsége előtt. A megmozdulást Oroszország Kommunista Pártja, és a Vlagyimir Zsirinovszkij vezette Liberális Demokrata Párt szervezte. Hivatalos közlés szerint több mint 600 rendőrt vezényeltek ki a tüntetés helyszínére.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet