A lengyel kormány tízórás vita után feltételesen elfogadta Grzegorz Kolodko pénzügyminiszter reformprogramját, amelynek célja az államháztartás helyzetének javítása, az uniós csatlakozás költségeinek előteremtése és a euró 2007-es bevezetésének lehetővé tétele. A tervezett intézkedések között szerepel a bérek és egyéb juttatások automatikus inflációs indexálásának megszüntetése, minden adókedvezmény felszámolása, az önkormányzatok költségvetésének csökkentése, egyebek között a járások felszámolása révén, a jegybanki valutatartalékok egy részének átirányítása a költségvetésbe, a költségvetési hiány 3 százalék alá csökkentése. Kolodko ennek megvalósítása nyomán 2006-ra már évi 6 százalékos GDP-növekedést és azonnali gazdaságélénkülést ígér, a program elutasítása esetére azonban kilátásba helyezte lemondását.
A kormány a viharos ülés végén azzal a feltétellel hagyta jóvá a tervet, hogy arról a miniszternek konzultálnia kell az ellenzéki pártokkal, a szakszervezetekkel, a munkaadói szervezetekkel és a jegybankkal, le kell mondania a tervezett alkotmánymódosításokról és hatáselemzésekkel kell kiegészítenie a dokumentumot. A végleges javaslatot egy hónap múlva várja a kormány. Jerzy Hausner gazdasági miniszter máris közölte, hogy nem megy bele az indexálás és a befektetői adókedvezmények felszámolásába, Leszek Balcerowicz, a jegybank elnöke pedig hangsúlyozta: a mostani bizonytalan időszakban feltétlen szükség van a nemzeti valuta védelméhez szükséges tartalékokra. A Kolodko által célba vett összeg ugyanis az a hétmilliárd dolláros rendkívüli keret, amely kifejezetten a zloty védelmét szolgálja. A súlyos szociális következményekkel járó reformok elfogadtatásához a kisebbségi kormánynak vélhetőleg nem lesz meg a szükséges többsége a szejmben. A népszerűsége mélypontján álló kabinet egyes vélemények szerint a júniusi uniós csatlakozási népszavazás előtt nem is hozza nyilvánosságra a reformterv végleges változatát.
