A brit védelmi minisztérium egyik szóvivője ugyancsak közölte, hogy nem tudja megerősíteni az amerikai csapatmozgásokról beszámoló brit televíziók, a BBC és Sky News "kuvaiti biztonsági forrásokra" hivatkozó jelentését.
A kuvaiti biztonsági források arról számoltak be, hogy az amerikaiak által vezetett erők közép-európai idő szerint délelőtt 9 óra tájban lépték át a demilitarizált övezet határát. A kuvaiti források állították, hogy az amerikai konvojok még a déli órákban is az övezet keleti részén fekvő Umm Kaszr felé vonultak. Egy brit katonai szóvivő a Reuters hírügynökségnek úgy nyilatkozott, hogy a katonák csak "előretolt harcállásokat" foglaltak el.
A szövetséges csapatok viszont akkor is benyomulnak Irakba felkutatni és felszámolni a tömegpusztító fegyvereket, ha Szaddam Husszein és fiai távoznak az országból - közölte kedden este a Fehér Ház szóvivője.
