BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megindultak az amerikaiak - itt a cáfolat

Az amerikai haderő egyik szóvivője szerdán cáfolta azt a hírt, miszerint amerikai csapatok behatoltak a kuvaiti-iraki határ demilitarizált övezetébe - jelentette az MTI. Egy brit katonai szóvivő szerint csak "előretolt harcállásokat" foglaltak el.

2003. március 19. szerda, 14:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A brit védelmi minisztérium egyik szóvivője ugyancsak közölte, hogy nem tudja megerősíteni az amerikai csapatmozgásokról beszámoló brit televíziók, a BBC és Sky News "kuvaiti biztonsági forrásokra" hivatkozó jelentését.
A kuvaiti biztonsági források arról számoltak be, hogy az amerikaiak által vezetett erők közép-európai idő szerint délelőtt 9 óra tájban lépték át a demilitarizált övezet határát. A kuvaiti források állították, hogy az amerikai konvojok még a déli órákban is az övezet keleti részén fekvő Umm Kaszr felé vonultak. Egy brit katonai szóvivő a Reuters hírügynökségnek úgy nyilatkozott, hogy a katonák csak "előretolt harcállásokat" foglaltak el.

A szövetséges csapatok viszont akkor is benyomulnak Irakba felkutatni és felszámolni a tömegpusztító fegyvereket, ha Szaddam Husszein és fiai távoznak az országból - közölte kedden este a Fehér Ház szóvivője.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet