BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bahrein befogadná Szaddám Huszeint

Az Egyesült Államok egyik fő szövetségesének számító Szaúd-Arábia most először javasolta azt hivatalosan Szaddám Huszein iraki elnöknek, hogy önként vonuljon külföldi száműzetésbe - jelentette az MTI. Bahrein uralkodója eközben menedékjogot ajánlott fel Szaddámnak.

2003. március 19. szerda, 20:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szaúd-Arábia a háború megelőzése érdekében javasolta az iraki elnöknek a száműzetésbe vonulást, ráadásul Szaddámnak felajánlották, hogy menedéket keresnek neki és családjának. Mindazonáltal Rijád nem tervezi, hogy Szaúd-Arábiát ajánlja fel menedékül. Úgy tűnik, hogy mégis lenne hova mennie az iraki diktátornak, ugyanis a BNA hivatalos bahreini hírügynökség szerint Hamad Ben Isza al-Kalifa király rendkívüli kormányülésen felajánlotta Szaddám Huszeinnek, hogy telepedjen le az öbölmenti országban, "anélkül, hogy ez változtatna Irak státusán".
Az öbölbeli államok közül Bahrein felajánlásáig csak az Egyesült Arab Emírségek vezetése javasolta március elején az iraki vezetőnek az emigrációt. Az arab és az iszlám országok azonban csúcstalálkozóikon elutasították, hogy tárgyaljanak erről a témáról - emlékeztet az MTI.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet