BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ősszel újra felszállnak az űrrepülők

A NASA űrrepülőgépei már idén ősszel újraindulnak, annak ellenére hogy szakértők a Columbia űrhajósainak tragédiája után a repülések hosszabb leállítását jósolták - jelentette az amerikai űrkutatási ügynökségre hivatkozva a BBC.

2003. március 17. hétfő, 10:41

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A NASA illetékese szerint az űrrepülések újraindításának időpontja a február elsejei Columbia-tragédia kivizsgálásának eredményességétől függ. A vizsgálóbizottság eddigi jelentései alapján már elvégeztek az űrsiklók átalakítását, hogy föld körüli pályán is elvégezhetőek legyenek bizonyos külső javítási munkálatok. A tragédia előtti tervek szerint a NASA 2012-ig repültette volna az űrrepülők első generációját.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet