Amerikai hadihajókat csoportosítanak át a Vörös-tengerre a Földközi-tengerről. A manőverező robotrepülőgépekkel felszerelt tíz hadihajó, illetve tengeralattjáró az első csapás keretében indíthatja rakétáit, hogy azok Szaúd-Arábián keresztül érjék el az iraki célpontokat. Washington egyre kevésbé bízik abban, hogy Törökország megengedi az amerikai harci gépek és rakéták átrepülését.
Valószínűleg csak a jövő héten szavaz a Biztonsági Tanács arról az újabb ENSZ-határozatról, amely felhatalmazást adna egy Irak elleni támadásra. Diplomáciai források szerint a tagállamok többsége meg akarja várni az ENSZ fegyverzetellenőreinek újabb jelentését, amelyet Hans Blix várhatóan hétfőn vagy kedden terjeszt a testület elé.
