Lehet, hogy az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) új épületbe költözik, a jelenlegi ugyanis túl nagy és a lízingdíja túl magas, márpedig fő a takarékosság – közölte a bank szóvivője. Az igazgatótanács várhatóan még a hónap folyamán megteszi javaslatát. Az elsősorban az EU-tagállamok által finanszírozott bank nem akármilyen állapotban hagyja el jelenlegi székházát: az épületet 66 millió fontért újították fel, 13 millióval lépték túl a felújításra szánt összeget. Ennek meg is van a látszata: az épületbe belépőt például carrarai márvánnyal borított előcsarnok fogadja. A kelet-európai térség és a szovjet utódállamok piacgazdasági átalakulásának előmozdítására létrehozott bank legszívesebben London egykori dokknegyedében, a most már divatos üzleti központban, a Canary Wharfon venne új épületet, de az is lehet, hogy a Cityben lévő jelenlegi székházban marad, persze csak akkor, ha sikerül lealkudnia a 2001 végén 32 százalékkal megemelt bérleti díjat.
