Irak bukaresti nagykövete, Saad H. Majid tegnap este egy romániai tévényilatkozatában kifejtette, ha Románia bármiben hozzájárul, vagy részt vesz az Irak elleni támadásban, ezt az iraki nép és az arab világ elleni agresszióként értékelik, és eszerint is járnak el. A nagykövet ezenkívül felkérte a román "barátait", hogy válasszák a béke útját a háború helyett.
A nagykövet kijelentéseiben az amerikai csapatok Konstancán való állomásozását rótta fel Romániának, ugyanis ezzel a kikötőváros támaszpontként szolgálhat a Közel-Keleten kitörni készülő konfliktusban. Tény, hogy a tegnap este folyamán is horgonyt vetett a konstancai kikötőben egy amerikai csapatokat és felszereléseket szállító hajó.
A bukaresti iraki nagykövet nyilatkozata a szófiai iraki nagykövet bejelentését követte, aki hasonló tartalmú üzenetet adott át a bolgár hatóságoknak. Ezt azonban pár órával késobb visszavonta. Ennek ellenére Bulgária bejelentette, hogy fokozottabb biztonsági intézkedéseket vezet be az országát megcélzó esetleges támadások ellen.
A Bulgáriában tett iraki fenyegetésekre a román hatóságok is azonnal felfigyeltek, a honvédelmi tárca és a hírszerzés "média kampánynak" könyvelte el a nagykövet bejelentését, szerintük Romániának nincs félnivalója Iraktól.
