A szervezettel csupán egy probléma van, nevezetesen, hogy fő foglalkozási területe a terrorizmus. Szerencsére a tagok nagy részét már elkapták (miután számos gyilkosságot és bombatámadást hajtottak végre Görögországban), jelenleg is sokéves börtönbüntetésüket töltik. Az újságírók azonban az "17N" szervezet nevében küldtek szét meghívókat, azt ígérve: fizetik az utat, sőt még 1 500 dolláros napidíjat is adnak. Szervezőkként a terroszervezet tagjainak eredeti nevét jelölték meg, ráadásul még a fényképeiket is csatolták a meghívókhoz, neves, nemzetközileg elismert tudósokként tüntetve fel őket. A képviselőknek még a konferencia címe sem tűnt fel: "Harc az amerikai uralom ellen. Megoldások az európai országok föderalizálására."
Összesen öt honatya jelentkezett az útra, sőt egyikük még a lányát is magával kívánta vinni. Az ügy kipattanása után a tévénézők, akik látták az esetet lemondásra szólították fel a csapdába esett törvényhozókat.
