BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem látnak recessziós veszélyt a vezető jegybankok

2003. március 10. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Fotó: Bloomberg
A világ tíz vezető jegybankjának kormányzói szerint kicsi az esélye a globális recessziónak, az USA gazdasága a vegyes makroadatok ellenére mérsékelten erősödik, ugyanakkor az esetleges iraki háború veszélye árnyékot vet a kilátásokra. Erről Sir Eddie George, a brit jegybank kormányzója, a bázeli székhelyű Nemzetközi Fizetések Bankja (BIS) soros elnöke számolt be a bank tegnapi rendes ülése után. Az eurózónában a növekedés enyhén pozitív és Németországot sem fenyegeti a recesszió - szögezte le George, aki szerint az USA-hoz hasonlóan a gazdaság mérsékelt bővülése várható az idén Nagy-Britanniában és Japánban is. Ugyanakkor a makrogazdasági fejleményeket nagyon nehéz megítélni a geopolitikai bizonytalanság okozta hatások - elsősorban a fogyasztói viselkedés, az üzleti folyamatok kedvezőtlen alakulása és a tőzsdék lejtmenete - miatt. Az egyik legfontosabb kockázati tényező az iraki helyzet miatt az olajár alakulása, véleményünk mindazonáltal az, hogy a határidős jegyzések már az árak mérséklődését jelzik előre - mondta George.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet