BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megtizedelte veszteségét a Deutsche Telekom

Az Európa legnagyobb telefontársaságának számító Deutsche Telekom AG-nek a várakozásoknál jobban sikerült csökkenteni nettó veszteségét üzleti évének a negyedik negyedében, az éves veszteség azonban rekordot döntött.

2003. március 10. hétfő, 08:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cég eredményének javulása egyaránt köszönhető az eladások 11 százalékos növekedésének és a költségek csökkentésének.
A nettó veszteség az év utolsó három hónapjában 100 millió eurót tett ki, ami jelentős javulást jelent az egy évvel korábbi 2,5 milliárd euróhoz képest. A teljes 2002-es évet tekintve azonban korántsem rózsás a kép, a 24,6 milliárd nettó veszteség egyedülálló az európai üzleti történelemben. Csökkent ugyanakkor a cég adósságállománya, a szeptember végén meglévő 64 milliárd eurónál 3 milliárddal volt kisebb december végén.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet