BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy bajban a Vivendi

A tegnap rekordveszteségről beszámolt francia Vivendi Universal SA, kifogyhat a készpénzből, ha nem teljesíti idei 7 milliárd eurós eszközeladási tervét. A részvény zuhan.

2003. március 7. péntek, 09:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Bloomberg hírügynökség szerint a Vivendi befektetői azon aggódnak, hogy a társaság nem tudja törleszteni hiteleit, ha nem sikerül megfelelő ütemezéssel teljesíteni az idei évre tervezett eszközeladásokat. A részvény 8 százalékkal 11,4 euróra zuhant.
A társaságnak 6,1 milliárdos fizetési kötelezettsége keletkezik idén kötvényeseivel szemben, illetve egyéb követelésekből fakadóan - derült ki a társaság tegnapi prezentációján. Jean-Rene Fourtou vezérigazgató, aki Jean-Marie Messier-t váltotta a vezéri székben, tavaly még el tudta hárítani a fizetésképtelenséget, miután 8,2 milliárd euró értékű eszközt értékesített és átstrukturálta a hiteleket. A társaság tegnap 23.3 milliárd eurós veszteségről számolt be, amelynek nagy része az amerikai szórakoztatóipari érdekeltségek leértékeléséből adódott. Július óta Fourtou harmadával, 12,3 milliárd euróra csökkentette a cég adósságállományát. A társaság terveiben az szerepel, hogy az év végéig 11 milliárd euró alá csökkenti a mutatót, míg 2004 végéig 16 milliárd értékű eszközeladást valósítanának meg. A Vivendinek 5 milliárd euró készpénze volt 2002 végén, és további 3,7 milliárdra számít év végéig, beleértve az eszközeladások hatását. Januárban 2,7 milliárd euróért növelte részesedését a Cegetel távközlési cégben.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet