A NAPI Online weboldalán található szavazáson közel ezren vettek részt. Arra a kérdésre, hogy "Ön szerint hadba lépjen-e az USA Irak ellen?" a válaszadók mintegy 30 százaléka válaszolt igennel, vagyis a háborút valamivel több, mint 70 százalék elutasítja. Az igenlők négyötöde a tömegpusztító fegyverek gyártása miatt ért egyet az amerikai tervekkel, a fennmaradó 20 százalék az olajellátást félti.
A szavazók több mint fele - a nemmel voksolók közel háromnegyede - ugyanakkor pont amiatt ellenzi a háborút, mert az szerintük csak az olajról szólna. A válaszadók közel ötöde vélekedett úgy, hogy az iraki háború csupán az USA öncélú hatalomfitogtatása lenne.
