BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sztrájk bénította meg a német vasutat

Ma reggel sztrájk miatt egy órára megbénult a németországi vasúthálózat és ez mintegy 1,5 millió utasnak okozott gondokat - jelentette az MTI. A vasutasok magasabb bért akarnak.

2003. március 6. csütörtök, 11:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Deutsche Bahn alkalmazottai, akik közül mintegy 10 ezren csatlakoztak a munkabeszüntetéshez, 3 százalékos béremelést követelnek. A ma reggeli akciót számos, az ország egyes térségeit, városait érintő sztrájkok előzték meg az elmúlt napokban. A vasutas-szakszervezetek azzal fenyegetőznek, hogy amennyiben nem sikerül megállapodást elérni a következő hetekben, úgy kirobbanhat az országban a második világháború utáni első országos méretű vasutassztrájk.

A Deutsche Bahn és a munkavállalói szervezetek ma rendezik egyeztető tárgyalásaik harmadik fordulóját. A német vasúttársaság mintegy 211 ezer alkalmazottjából 160 ezret tömörítő Transnet és a GDBA 5 százalékos béremelést akar és azt követeli, hogy az ország keleti felében a fizetéseket a nyugati szintre hozzák fel.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet