BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Öngyilkos merénylet Izraelben!

Legalább tizenkét halálos áldozata és több tucat sérültje van annak a robbantásnak, amely egy autóbusz utasterében történt szerda délután két óra tájban történt az izraeli Haifában. Az utóbbi két hónapban ez az első súlyos merénylet Izraelben.

2003. március 5. szerda, 16:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Robbanás tört ketté szerda délután egy izraeli autóbuszt Haifában - írta az Origo. A rendőrség szerint öngyilkos merénylet történt, a busz utasai közül legalább tizenketten meghaltak és több mint 30-an megsebesültek, 10-en súlyosan.

A busz éppen egy megállóba állt be az északon fekvő izraeli kikötőváros Karmelija városrészében, amikor a detonáció bekövetkezett. Az első vizsgálatok szerint a merénylő felszállt a buszra, leült egy hátsó ülésre, és ezután hozta működésbe a robbanószerkezetet. A rendőrség szerint a merénylőnek körülbelül ötven kilogrammnyi robbanóanyag volt a testére erősítve.

A szemtanúk szerint a busz - az utastérben felrobbant pokolgép hatására - a levegőbe emelkedett és leszakadt a teteje. A jármű szinte a felismerhetetlenségig megrongálódott.

Izraelben legutóbb két hónapja történt merénylet, akkor 23 ember vesztette életét Tel Avivban. A biztonsági szervek azonban azt közölték, hogy az utóbbi napokban 50 esetben kaptak figyelmeztetést tervezett, vagy küszöbön álló merényletekről, csak februárban negyven ilyen akciót hiúsítottak meg.

Az izraeli kormányszóvivő a palesztin hatóságot okolta a merényletért, kijelentette a hatóság "nem tett semmit, hogy megakadályozza a terrorizmust". Az izraeli miniszterelnöki hivatal egyenesen Jasszer Arafatot teszi felelőssé a robbantásért.

Abdel Aziz Rantisi, a Hamasz palesztin fegyveres szervezet szóvivője elsimeréssel szólt a merényletről, de nem vállalt érte felelőséget szervezete nevében.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet