A beszerzési menedzserindex (PMI) adatainak tanúsága szerint februárban hat hónap után először nőtt a feldolgozóipar teljesítménye az eurózónában: az index értéke a januári 49,3-ről februárban 50,1 pontra emelkedett, túllépve a bővülés és zsugorodás választóvonalát jelentő 50 pontot. A piac a szektor kismértékű zsugorodására, 49,5 körüli értékre számított. A PMI elsősorban annak köszönhetően emelkedett a bűvös 50 fölé, hogy a rendelésállomány Németországban két éve a legnagyobb mértékben javult, miután több rendelés érkezett az USA-ból, Közép-Európából és Ázsiából is. Németországban így 48,3-ről 49,9 pontra ugrott a PMI értéke.
A német vállalatokat mindazonáltal már aggasztja az euró erősödésének versenyhátrányt okozó hatása, a hírügynökség által megkérdezett elemzők pedig arra figyelmeztetnek, hogy a rendelésállomány valószínűleg főleg a háborús aggodalmak miatt emelkedett, mert a vállalatok előre készleteznek, tartva az ellátás széthullásától és az áremelkedéstől. Franciaországban 50-ről 51,5 pontra ugrott, Olaszországban 51,4-ről 50,7 pontra süllyedt a PMI. Az eurózónához nem tartozó Nagy-Britanniában a feldolgozóipari cégek a jelek szerint egyelőre nem érzékelik a fontnak az euróval szemben az utóbbi hetekben végbement gyors gyengülését: a PMI 48,7-ről 48,6 pontra csökkent.
