NAPI GAZDASÁG
Berlin legújabb idegenforgalmi látványossága az a buszos városnézés, amely a turistáknak bemutatja a német adófizetők pénze elherdálásának legfelháborítóbb példáit. A német adófizetők szövetsége által anyagilag is támogatott ismeretterjesztő túra főbb nevezetességei a 262 millió euróért felújított kancellária, amely hétszer akkora, mint a washingtoni Fehér Ház, a Reichstag, a parlament felesleges óvodája, ami 5 millió euróba került és számos más közhivatal épületei. Az emeletes piros busz csak látszatra hasonlít a városban közlekedő társaihoz, oldalán ugyanis ott virít: Torkig vagyok, ha te is, csatlakozz a tiltakozókhoz! A szövetség számítása szerint a szeptemberi választások után bejelentett adóemelések további mintegy 26 milliárd euróba kerülnek az adófizetőknek, miközben a kormány példát mutat abból, hogyan kell pazarolni a közpénzeket.
