A Reuters által megkérdezett üzleti vezetők figyelmeztettek a lakosság fokozódó Amerika-ellenességére, és véleményük szerint az amerikai média is rossz színben tűnteti fel országukat.
Fokozza az arab üzletemberek elégedetlenségét az az új vízumrendelet, amely alaposan megnehezítette az USA-ba való beutazást. Mivel a bizalom mindkét részről megcsappant, a felek új partnerek után néznek Európában és Ázsiában. Egyes szaúdi üzletemeberek még az amerikai termékek bojkottját sem tartják elképzelhetetlennek.
