BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Reklámpiac: itt a recesszió vége

A világ két legnagyobb médiacsoportja növekvő negyedéves eredményekröl számolt be; ez akár azt is jelentheti, hogy végéhez érkezett a reklámpiac eddigi legsúlyosabb válsága - írja a mediainfo.hu.

2003. február 17. hétfő, 09:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A News Corporation és a Viacom eredményeik révén eltávolodtak a még mindig a hirdetési piac visszaesésével és az elmaradt befektetések hatásaival küzdő versenytársaktól, köztük az AOL Time Warner-től és a Disney-től.

A News Corp. negyedik negyedéves eredménye 239 millió dollár, szemben a tavalyi év hasonló időszakának veszteségével, amit a sportszerződések értékvesztése okozott. Rupert Murdoch médiacsoportjának eredményére kedvező hatást gyakorolt az amerikai televíziós piac növekvő reklámköltése, melynek folytatódását várják. A cég brit folyóiratainak hirdetési bevételei 6 százalékkal emelkedtek, és a vezető lapok példányszáma is növekedett. A Sun c. magazin ugyanakkor árversenybe keveredett, és ez 37 százalékkal csökkentette a működési profitját. Az amerikai és ausztrál lapok hirdetési bevételei 10 százalékkal csökkentek.

A Viacom esetében egész évben növekedtek a reklámbevételek. A kábelcsatornák üzletágában (ide tartozik az MTV és a Nickelodeon) éves szinten 12, a negyedik negyedévben 23 százalékos volt az erősödés. A CBS, a UPN és a Paarmount Pictures esetében az éves növekedés 5, a negyedik negyedéves emelkedés 14 százalék.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet