BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Németország: GDP-csökkenés lehet, recesszió nem

A Bundesbank szerint az elmúlt év utolsó negyedében kismértékben csökkent a német GDP, ám két egymást követő negyedéven át tartó zsugorodás, azaz recesszió nem várható, ugyanis vannak fellendülésre utaló jelek.

2003. február 17. hétfő, 15:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A német központi bank arra figyelmeztet, hogy egy elhúzódó iraki konfliktus jelentősen visszavetheti a világgazdaság növekedését. A Bundesbank szerint a venezuelai sztrájkok és az Irak körüli feszültség nyomán meglódult az olajár, s ez - a részvényárfolyamok esésével együtt - alaposan lefékezte a világgazdaságot, javulásra pedig csak a bizalom erősödése esetén van esély.

Ami Németországot illeti, a negyedik negyedévben a megelőző három hónaphoz viszonyítva hajszálnyival csökkenhetett ugyan a GDP, ám éves összevetésben pedig mintegy 0,5 százalékkal nőtt. A Bundesbank szerint a megrendelésállomány alakulása reményt keltő, így vélhetőleg nem süllyed recesszióba a német gazdaság, s az év első hónapjaiban már megkezdődhet a kilábalás.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet