BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégis veszélyes a szilikon?

Tizennyolc évnél fiatalabbak számára nem engedélyeznék az európai képviselők a szilikon implantátumok beültetését. Megtiltanák az előtte és utána jellegű reklámfotók használatát is - írja az euro.hu.

2003. február 17. hétfő, 08:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az európai uniós képviselők egy elvi dokumentumban foglaltak állást a szilikon implantátumok használatának szigorítása mellett. A képviselők által megszavazott, de nem kötelező érvényű állásfoglalás megtiltja, hogy 18 év alattiak mell-implantátumokat ültethessenek be.

Szükség van egy törvényes korhatára, mert a szomorú tapasztalatok szerint túl nagy nyomás nehezedik a mai fiatalokra, hogy tökéletes testük legyen - véli Bill Miller brit munkáspárti képviselő.

Az EP-képviselők továbbá megtiltották, hogy előtte és utána jellegű képeket használhassanak az esztétikai beavatkozások, és az azokat követő, kötelező korrekciós műtétek reklámozására.

Sokakat érint

A szilikon implantátumok elleni harc 1995-ben kezdődött: a skót Margo Cameron akkor fordult panaszával Bill Millerhez. Az asszony szerint az ajkába ültetett szilikon elrepedt, a kifolyt anyag pedig mérgezést okozott, tönkretette az egészségét.

A mostani állásfoglalás arra szeretné ösztönözni az egyes európai országokat, hogy jobban figyeljenek oda a páciensek védelmére. A jelentés megalkotója, Catherine Stihler brit munkáspárti képviselő szerint az esztétikai beavatkozások előtt az érintettekkel alaposabban kellene tudatni a lehetséges veszélyeket. Tanulmányok szerint 7-10 év után az implantátumok 50 százaléka elreped, húsz év múlva ez az arány 90 százalék. Ha a nőkkel nem ismertetik az összes tény, akkor ők nem tudnak megalapozott, jó döntést hozni a beavatkozásról.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet