BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordveszteséget hozott össze a Philips

Európa legnagyobb elektronikai cikkeket gyártó vállalata a Royal Philips Electronics NV az utolsó negyedévben komoly, az egész évet tekintve pedig rekord veszteséget volt kénytelen elkönyvelni.

2003. február 11. kedd, 08:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cégcsoport a Atos Origin SA és az LG.Philips Displays érdekeltségek értékét írta le, s ennek következtében a nettó vesztesége 1,53 milliárd euróra (1,6 milliárd dollár) rúgott az utolsó három hónapban. Egy évvel ezelőtt némileg jobban álltak, akkor "csak" 1,06 milliárd eurót tett ki a mínusz. Az is aggodalomra adhat okot a cég vezetőinek körében, hogy az értékesítés szintén visszaesett, 4 százalékkal, így a forgalom 8,92 milliárd euró volt.

A Philips prognózisai szerint a tendencia ráadásul nem ér véget, amit egyrészt a világgazdaság gyengélkedésével magyaráznak, másrészt az euró dollárral szembeni vitézkedése sem hajtja malmukra a vizet. A gyenge negyedik negyedévi teljesítmény mellett gyászos hír az is, hogy tavaly egész évet tekintve rekordveszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni, ugyanis a leírásokkal együtt a mínusz elérte a 3,26 milliárd eurót.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet