A szakemberek lényegében azt kifogásolták, hogy a tervezett adócsökkentések antiszociálisak, mivel a leginkább a gazdagoknak kedveznének, továbbá azt állították, e lépések rövid távon nem segítenének a gazdaságnak.
A Nobel-díjasok közé tartozó Joseph Stiglitz a BBC's World Business Reportnak nyilatkozva lényegében megfogalmazta a közös álláspontot. Bush terveit "fiskális őrületnek, fiskális felelőtlenségnek" minősítve kifejtette, hogy az elnöknek elég lenne a tervezett 600 milliárd dolláros összeg kevesebb, egyhatodát a gazdaság élénkítésére fordítania. Ily módon óriási összegeket folyósíthatna rövid távon és közvetlenül, ráadásul elejét vehetné a hatalmas hosszú távú deficitek felhalmozódásának, amivel csak ront a helyzeten - hangoztatta a szakember, és megjegyezte, hogy az adócsökkentések a már amúgy is gazdag adófizetőknek jönnének jól, akik aligha költenék az ebből adódó bevételt arra, amire a gazdaságnak rövid távon szüksége van. Ennek megfelelően például a munkanélkülieknek kellene juttatásokat adni, hogy azok újra a megfelelő szinten fogyaszthassanak.
