BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Irak nem kér az ENSZ-békeerőkből

Hiába az amerikai tervekkel való német-francia szembenállás, az EU két vezető hatalmának legújabb, ENSZ-békefenntartók bevetésére vonatkozó elképzelése Iraknak sem tetszik.

2003. február 11. kedd, 13:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A német kormány szóvivője szerint a világszervezet kéksisakosainak Irakba küldése is szerepel abban a javaslatcsomagban, amelyet Párizs és Berlin a Biztonsági Tanács tagjainak tanulmányozás végett átadott.

Nadzsi Szabri iraki külügyminiszter egy szaúdi lapnak elmondta: "Hivatalos megkeresést nem kaptunk e tervvel kapcsolatban, de egyetlen iraki sem fogadja el azt, hogy - amint az a kiszivárogtatásokból a tervről kiderült - nemzetközi katonai erők állomásozzanak országa területén." Az MTI tudósítása szerint a miniszter hozzátette: nem kételkednek abban, hogy a nemzetközi színtér némely szereplője őszintén szembe akar szállni a háború és az agresszió logikájával, de az ilyesféle javaslatok éppen a háborús logikát szolgálják.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet