BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Aggódnak a német exportőrök

2003. február 11. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A német exportőrök figyelmeztettek, hogy Berlinnek a washingtoni kormánnyal Irak ügyében támadt ellentéte akár 0,33 százalékponttal is apaszthatja az eurózóna legnagyobb gazdaságának egyébként is vérszegény teljesítményét. Anton Börner, a BGA kereskedelmi szövetség vezetője szerint ugyanis a német export tíz százalékát veszi fel az Egyesült Államok, és az oda irányuló kivitel 10 százalékkal eshet vissza a nézeteltérés miatt. A berlini kormány idén hivatalosan a bruttó hazai termék (GDP) 1 százalékos bővülésére számít. Vezető német cégek egyelőre semmi jelét nem látják, hogy a diplomáciai erőpróba bármilyen hatással lenne az üzletre. Nem kell túldramatizálni a helyzetet, a politika az politika, és az üzlet az üzlet - mondta a Siemens szóvivője. A németországi amerikai kereskedelmi kamara elnöke szerint akkor lenne ok aggodalomra, ha a gazdasági kapcsolatokat érintenék a nézeteltérések.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet