BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A jegybank és a pénzügyminisztérium vitája

2003. február 11. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Vajon mit gondolnak az emberek, kinek van igaza a jegybank és a pénzügyminisztérium vitájában, és mi a véleményük: a kamatok leszállítása segítene-e a gazdaság élénkítésében? Ezeket a kérdéseket tette fel a Rzeczpospolita című rangos jobbközép újság megbízásából a PBS közvélemény-kutató intézet, hogy megtudja, hogyan vélekednek az emberek a jegybank elnökét, a lengyel gazdasági csoda atyját, Leszek Balcerowiczot a magas kamatok miatt élesen támadó baloldali kormány elképzeléséről, amely radikális kamatleszállítással szeretné élénkíteni a gyengélkedő gazdaságot. A kérdésre, hogy a kamatcsökkentés közvetlen hatásaként javulna-e a gazdaság helyzete, a lengyelek 63 százaléka válaszolt igennel, csak 13 százalékuk volt ellenkező véleményen és 24 százalékuknak nem volt véleménye. Arra a kérdésre pedig, hogy a kialakult vitában Grzegorz Kolodko pénzügyminiszternek vagy a bankelnöknek adnak-e igazat, 47 százalékuk a miniszter mellé állt, míg a jegybankvezér csak 18 százalékos támogatást kapott.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet