Éves összevetésben a novemberi 10,2 százalék után 9,6 százalékkal nőtt decemberben a szlovák ipar kibocsátása. A legjobban az alapvetően a Volkswagen üzemét jelentő gépjármű-ipar teljesített, a szektor termelése 41,5 százalékkal ugrott meg, de nem szégyenkezhet a U.S. Steel vezette acélipar sem, az ágazat 39 százalékos növekedést produkált.
Megfigyelők arra számítanak, hogy a szlovák ipar lendülete az első félévben is kitart majd, a második félévben pedig mérsékelt lassulásra van kilátás.
