BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem áll csehül a szlovák ipar

Az autógyártásnak és az acéliparnak köszönhetően decemberben is folytatódott a szlovák ipari termelés növekedése, bár az ütem elmaradt a várakozásoktól.

2003. február 10. hétfő, 10:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Éves összevetésben a novemberi 10,2 százalék után 9,6 százalékkal nőtt decemberben a szlovák ipar kibocsátása. A legjobban az alapvetően a Volkswagen üzemét jelentő gépjármű-ipar teljesített, a szektor termelése 41,5 százalékkal ugrott meg, de nem szégyenkezhet a U.S. Steel vezette acélipar sem, az ágazat 39 százalékos növekedést produkált.
Megfigyelők arra számítanak, hogy a szlovák ipar lendülete az első félévben is kitart majd, a második félévben pedig mérsékelt lassulásra van kilátás.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet