BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vége a sörháborúnak?

A francia kormány máris kénytelen felülvizsgálni azt a nemrég bevezetett adót, amelyet a 8,5 százaléknál magasabb alkoholtartamú sörökre vetett ki - írja az euro.hu.

2003. február 7. péntek, 10:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A franciák az üvegenként 75 eurócentes adóval az olcsóbb és egyben alacsonyabb alkoholtartalmú sörök felé terelték volna a sörfogyasztók érdeklődését. A belga sörgyártók szerint azonban az intézkedés ellenük irányult, hiszen főként a francia piacra dolgozó 25 kisebb belga sörkészítő üzemet érintette érzékenyen, például a Trappist és az Abbey gyártóit.
A belga sörfőzdék a brüsszeli bizottsághoz fordultak panaszukkal, a belga pénzügyminiszter, Didier Reynders pedig francia társával, Francois Merrel kezdeményezett tárgyalásokat. Franciaország végül megígérte: megfontolja az extra sarc eltörlését, s addig is kivételt tesz az erősebb belga sörmárkák esetében.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet