A franciák az üvegenként 75 eurócentes adóval az olcsóbb és egyben alacsonyabb alkoholtartalmú sörök felé terelték volna a sörfogyasztók érdeklődését. A belga sörgyártók szerint azonban az intézkedés ellenük irányult, hiszen főként a francia piacra dolgozó 25 kisebb belga sörkészítő üzemet érintette érzékenyen, például a Trappist és az Abbey gyártóit.
A belga sörfőzdék a brüsszeli bizottsághoz fordultak panaszukkal, a belga pénzügyminiszter, Didier Reynders pedig francia társával, Francois Merrel kezdeményezett tárgyalásokat. Franciaország végül megígérte: megfontolja az extra sarc eltörlését, s addig is kivételt tesz az erősebb belga sörmárkák esetében.
