BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Legális a gurupénz Hollandiában

Nem ütközik a holland törvényekben a Maharishi Mahesh - a Beatles hajdani kedvenc guruja - által alapított csoport pénzének használata - közölte a BBC News szerint a holland jegybank.

2003. február 6. csütörtök, 09:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az indiai jógi követői által létrehozott közösség, " a világbéke globális országa" szép színes bankjegyeket bocsátott ki tavaly októberben, raam néven, 1,5 és 10-es címletekben. Azóta már 30 hollandiai településen, több mint 100 üzletben fogadják el a gurupénzt, amely a Maharishi mozgalom "pénzügyminisztere" szerint arra hivatott, hogy elősegítse a világgazdasági egyensúlyt, csökkentse a szegénységet és megteremtse a világbékét.
A holland jegybank szóvivője úgy nyilatkozott a BBC Newsnak, hogy a bank szemet huny a raam használata fölött, amíg azt zárt körben, nem hivatalos fizetőeszközként használják.
A raam már forgalomban van az USA-ban, Iowa államban levő Maharishi Vedic City városában is, párhuzamosan a dollárral, emellett raamalapú kötvényeket is lehet jegyezni az USA 35 szövetségi államában. A mozgalom azt tervezi, hogy Hollandia után az EU-ban és az összes földrészen is megjelenik az új pénz. Hollandiában 10 euró 1 raamot ér, a boltosok a Fortis Bank egyik fiókjában válthatják át.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet