BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lakatost hívott az Ericsson

Hosszú hezitálás után új vezérigazgatót neveztek ki az Ericsson élére, Carl-Henric Svanberg személyében; a világ első számú lakat- és zárgyártójának számító Assa Abloy éléről érkező Svanberg április 8-án veszi át a tisztet a nyugdíjba vonuló Kurt Hellströmtől - jelentette be az Ericsson.

2003. február 6. csütörtök, 11:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hellstrom 1999-ben lett az Ericsson elnöke, 2001 óta pedig a vezérigazgatója is; a kilencedik negyedéve veszteséges távközlési gyártó papírjai 11 százalékkal drágultak a stockholmi tőzsdén az új kinevezés hírére. Ezzel párhuzamosan az Assa Abloy árfolyama 10 százalékot esett, a vezérigazgató távozásának negatív hatását még tovább rontotta a bejelentés, hogy a negyedik negyedévi eredmény kicsit elmarad az előrejelzéstől.
Svanberg nagy tekintélyt szerzett magának a költségcsökkentési intézkedések és az akvizíciók kezelése terén, s a Reuters által megkérdezett elemző szerint az Ericssonnak most éppen a költségcsökkentésre van leginkább szüksége.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet