BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Belgium büntetné a hűtlen multikat

2003. február 6. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

GORDON TAMÁS, Brüsszel
A belga parlament rövidesen törvényt fogad el, amelynek értelmében pénzbírsággal sújtják az olcsóbb befektetési lehetőségek miatt távozó multikat. Az érintett cégek már nem is föltétlenül Kelet- vagy Közép-Európa, hanem a Távol-Kelet felé terjeszkednek, ahol túl azon, hogy olcsóbb a munkabér, a hatalmas piac - például Kínában - vonzó lehetőségeket kínál. A belga kormány vissza kívánja követelni a munkaalkalom teremtésére adott befektetési kedvezményeket, például a tébéjárulék mérséklését. Legutóbb a Philips zárta be hasselti üzemét, 1200 főt szélnek eresztve, mert részben Tajvanon folytatja a termelést. Pár évvel ezelőtt még nagyobb sokkot okozott, hogy a Renault bezárta vilvoorde-i gyárát és 3000 munkást elbocsátott, emellett további másfél ezer munkahely veszett el a beszállítóknál.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet