BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megbüntetik a légszennyezőket

2003. január 27. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Brüsszeli tudósítónktól:
Az EU brüsszeli bizottsága eljárást kezdeményez több tagállam ellen, mert nem tesznek eleget a környezetvédelmi szabályoknak. Görögországot például azért perli az EU luxemburgi bíróságán, mert Athénnak nem volt elegendő 15 év, hogy a krétai linoperamati erőművet olyan berendezésekkel szerelje fel, amelyek jelentősen csökkentik a légszennyezést. Az EU vonatkozó direktívája szerint a nagyobb ipari létesítményeket fokozatosan az „elérhető legkorszerűbb technikával” kell ellátni, az ésszerű anyagi kereteken belül maradva. Bécset azért marasztalja el a bizottság, mert az osztrák törvénykezés hiányos, nem felel meg az égetőüzemekre vonatkozó EU-szintű szabályozásnak - kivételt teremt ott is, ahol erre a direktíva nem ad felhatalmazást, és nem tesz különbséget az újonnan létesített és már régóta működésben lévő üzemek között. Dublin másfél éves késésben van a személyautók szén-dioxid-kibocsátási adatainak megküldésével. Az üvegházhatás csökkentése érdekében az EU-tagállamok rendszeresen továbbítják Brüsszelbe az autók szén-dioxid-kibocsátásáról mért adatokat, hogy ezek alapján határozhassanak a légszennyezés elleni módszerekről. Írország az egyetlen tagállam, amely nem tett eleget e kötelezettségének. Dublin egyébként Berlinnel együtt azért is figyelmeztetésben részesül (ez az eljárás első lépcsője), mert nem tájékoztatta a bizottságot, hogy milyen intézkedéseket hozott az ózonréteg védelmében.
Gordon Tamás

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet