BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyenge kezdés az eurózónában

2003. január 9. csütörtök, 14:49

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az EU brüsszeli bizottsága szerint a gyenge magánfogyasztás miatt nem kizárt, hogy az idei első negyedévben kissé csökken a GDP az eurózónában a tavalyi utolsó három hónaphoz képest. A becslés szerint GDP a legrosszabb esetben 0,1 százalékkal zsugorodik, legjobb esetben 0,3 százalékkal bővül. Később azonban gyorsuló ütemű fellendülésre lehet számítani, így a múlt év egészére becsült 0,8 százalék után idén 1,8 százalékos gazdasági növekedés várható. Az ECB igazgatótanácsa tegnapi ülésén az egyöntetű várakozásnak megfelelően nem nyúlt az eurózóna 2,75 százalékos irányadó kéthetes repokamat-minimumához.
(Részletek a 2. oldalon)

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet