BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Karácsonyra autót vettek a japánok

A japán autóértékesítők szövetségének (JADA) adatai szerint decemberben 1,4 százalékkal nőtt a szigetország 11 autógyárának értékesítése. Az egész évet tekintve azonban már nem volt okuk az örömre, mivel 2,3 százalékkal 3,97 millió darabra csökkent az eladott járgányok száma.

2003. január 6. hétfő, 09:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az év utolsó hónapjában egyébként a Honda eladásai növekedtek a leginkább, 53628 autót értékesítettek, ami 2,1 százalékos bővülés az elmúlt évihez képest. A vezető japán autógyártók rendre új modelljeikben bíznak – miben másban is bízhatnának. A Toyota például mintegy 20 új típust kíván idén a piacra dobni, amelyekre vélhetően szükség is lesz, hiszen decemberben a Toyota-eladások 5,6 százalékkal csökkentek, míg éves szinten 2,2 százalékos visszaesést voltak kénytelenek elkönyvelni. A Honda legalább annak örülhetett, hogy 2002-ben növelte eladásait, 7,9 százalékkal csakúgy, mint a Nissan, amely 3,1 százalékos bővülést produkált.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet