Az év utolsó hónapjában egyébként a Honda eladásai növekedtek a leginkább, 53628 autót értékesítettek, ami 2,1 százalékos bővülés az elmúlt évihez képest. A vezető japán autógyártók rendre új modelljeikben bíznak – miben másban is bízhatnának. A Toyota például mintegy 20 új típust kíván idén a piacra dobni, amelyekre vélhetően szükség is lesz, hiszen decemberben a Toyota-eladások 5,6 százalékkal csökkentek, míg éves szinten 2,2 százalékos visszaesést voltak kénytelenek elkönyvelni. A Honda legalább annak örülhetett, hogy 2002-ben növelte eladásait, 7,9 százalékkal csakúgy, mint a Nissan, amely 3,1 százalékos bővülést produkált.
