BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Áremelés és adócsökkentés Franciaországban

2003. január 6. hétfő, 16:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A francia kormány az uniós átlagra fogja csökkenteni a személyi jövedelemadót és a munkabér járulékos költségeit is, ugyanakkor alacsonyan tartja az állami kiadásokat, és nagyrészt érintetlenül hagyja a nyugdíjrendszert - jelentette be Jacques Chirac államfő. A nyugdíjrendszer reformjáról a munkavállalókkal és a szakszervezetekkel való egyeztetések után valamikor nyáron döntenek, de nem valószínű, hogy megváltozna a jelenlegi rendszer, amelyben a mostani járulékfizetők tartják el a nyugdíjasokat - írta a Reuters. Chirac leszögezte: az adó- és járulékcsökkentés természetesen csak az állami kiadások alacsonyan tartása és a közszolgáltatások hatékonyságának javítása mellett képzelhető el. A kieső bevételeket a kormány mindenesetre máris igyekszik pótolni, hiszen január elsejétől évtizede nem látott mértékben, 8-16 százalékkal drágultak a cigaretták, áprilistól 3-5 százalékkal kell többet fizetni a gépkocsi- és a lakásbiztosításért, a taxizás pedig mintegy 2 százalékkal kerül máris többe. Ugyanakkor nem változtak a közüzemi tarifák, a metró- és vonaljegyek árai.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet